Adó 1%   -  Humor   -  Állatbarát   -  Sci-Fi   -  Ketrecharc   -  Buli   -  Koktélok   -  +18   -  Sterilszoba   -  Adó1.net   -  Adó 1%   -  1%infó

   
 Utazzunk! Szia Idegen!· Regisztráció 2012. máj. 24., csütörtök - Eszter, Eliza 

Bejelentkezés

E-mail:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtettem a jelszavam

Összes tag: 5985
Legutóbbi tag: rocky5
Kedvencekhez ad!
Oldalajánló!

Szavazás

Tervez nyáron nyaralást?

belföldre
európába
tengerentúlra
egzotikus helyre
nem utazom
 

Rövid Hírek

Utazás & irodalom

Vegyes

Hasznos, érdekes / fontos

Kultúrális ajánlatok

Fesztivál, koncert

Programajánló

Mikor utazzunk és hova?

Jövés-menés Budapesten

Vegyes

ez a legfrissebb |Véletlen hír| Következő hír»
Dátum: 2008. febr. 19., kedd - 10:50
Szerkesztette: szgabor
Share/Bookmark

  nyomtat

A Népszabadság információi szerint a nyáron több légitársaság is kivonul Ferihegyről, lesznek azonban új szereplők is. 2005 ősze óta éves átlagban alig 2-3 százalékkal emelkedik az utasok száma Ferihegyen, noha előtte - főként a diszkont-légitársaságok megjelenésének köszönhetően - ugrásszerűen nőtt a forgalom. Budapesten 2007-ben 8,6 millió utazót szolgáltak ki, míg Prága 12,4 milliót (7 százalékkal többet 2006-hoz képest), Bécs pedig 18,8-at (11,3 százalékos növekedés).

Míg máshol épp a fapadosok teljesítenek a legjobban, nálunk annak a 12 hónapos göngyölített adatokat tekintve tavaly decemberben sikerült ismét elérni a 2005. szeptemberi 2,2 milliós fapadosutas-számot. Azt ugyan nem tudni, hogy idén nyáron jelentősen nő-e az utazási kedv Magyarországon, de az már biztosnak látszik, hogy a járatok száma csökken. A szakmai előrejelzések szerint az előző év nyári menetrendjéhez képest a járatok száma 8-9, ezen belül a fapadosok 14, a férőhelyek száma pedig 3-4 százalékkal csökken, írja a napilap. Ferihegy legnagyobb fuvarozója, a Malév 4-5 százalékkal fogja vissza teljesítményét, a skandináv SAS, a román Tarom és a cseh SmartWings pedig kivonul.

Egyedül a Wizz Air tervez jelentősebb növekedést Ferihegyen, illetve a SkyEurope várhatóan „visszasettenkedik” még egy Budapest-Trieszt üdülőjárattal.

Lapunk kérdésére Szollár Domokos, a Budapest Airport szóvivője elmondta: a nyári menetrend véglegesítése március közepén várható, addig nem lehet biztos információkat adni arról, mely légitársaságok indítanak új járatokat, illetve törölnek meglévő járatokat Ferihegyen.

A 2007-es nyári menetrendhez képest 2008 nyarán a Ferihegyről üzemelő új légitársaságok a Népszabadság információi szerint az Air One, az Air Slovakia, a Bulgaria Air, a flyforbeans (június 3-tól), a Lybian Arab Airlines (május 17-től), a Ryanair és a Tunisair lesznek.


A rovat további hírei:

» 1800 ingyen Ryanair repülőjegy, amely nem volt ingyen!
» 6 járattal, és a 2-es terminálról startolt a Ryanair
» Közel 250 tó tűnt el az elmúlt fél évszázadban Kínában
» A londoni Science Museum látogatói 3D-s arcképüket adják a tudománynak
» New York még mindig az egyik legvonzóbb város
» Visszatérnek a léghajók
» Stewardess-ek a Playboyban
» Budapest Airport: új járat Skócia szívébe
» Csernobil várja a turistákat
» Eladó a falu
» San Franciscóból Párizsba 2 perc alatt
» Lopásgátló címkékkel ellátott törülközők a brit szállodákban
» Kungfuleckéket vesznek a légiutas-kísérők
» Pingpongütő formájú a szálloda
» Olasz szállodák csak nőknek
» Itt a kapszulahotel
» Káros égi csíkok
» Ez volt a Torkos Csütörtök 2011
» Ne utazzunk Szíriába
» Tunézia, Egyiptom: Kockáztat és utazik?
» A Qantas új pilótája John Travolta
» Repüljünk kényelmesen
» Magyarország a tavaszi turisztikai vásárok forgatagában
» Budapesti fürdők a finn diákok érdeklődésének középpontjában
» Hová utaznak idén az osztrákok, miért jönnek Magyarországra?
» Magyar Hónapot rendeztek Dániában
» Megy a business: Fapados szállodák
» Twitteren kérték az utasok: Irány Miami
» Megnyitott az első Bohem Art Hotel
» Csak szex

Hozzászólások:

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. A bejelentkezéshez regisztrálnod kell magad, amit itt tehetsz meg.

Képajánlat

Kóser hotel, nem csak zsidó vendégeknek
Kóser hotel, nem csak zsidó vendégeknek