2024.04.24. - György

Keresztesek útján Libanonban

Keresztesek útján Libanonban
Csontváry Kosztka Tivadar, a ma már világhírû magyar festõ bebarangolta a bibliai tájakat. Vándorlásának egyik fontos állomása, Libanon különbözõ kultúrák, nyelvek és hitek találkozási helye.

A fõváros, Bejrút a Földközi-tenger partján fekvõ metropolis otthont adott számos látogatónak és hódítónak, kíváncsi utazónak és tudósnak. Itt élt a nemes és éles eszû mezopotámiai nép, a föníciai, akiknek a modern írást köszönhetjük, majd jöttek az ókori görögök, akiket a rómaiak váltottak fel, és erre haladtak el a Szentföld felszabadítására indult keresztesek is.
bohócdoktor vizit szja 1%

A szentföldi kanaaniták uralták tizenhárom évszázadon át.

A Hamra negyed a fõváros üzleti, kereskedelmi és turisztikai központja. Itt vannak a leghíresebb múzeumok, az egyetem Régészeti Múzeuma és a Sursock Múzeum. A tengerparti Galamb Szikla a város legérdekesebb természeti látnivalója.

Byblos városa 7000 éve lakott, az ókori kereskedelem egyik legfontosabb központja volt. A fennmaradt emlékek között ezért éppúgy találunk 2500 éves kunyhómaradványt, mint római kori amfiteátrumot, de krisztus elõtt 2800-ból is maradtak emlékek, Baalat Gebal temploma és egy L alakú templom. A város strandja remek. Tyre városa római kori romjairól híres. Vízvezetékeket, szarkofágokat és egy 20000 nézõt befogadó színházat is megcsodálhatunk itt. A színházban minden nyáron mûvészeti fesztivált rendeznek.

Malev.hu