2024.03.29. - Auguszta

Peking: az ősiség és modernség hazája

Peking: az ősiség és modernség hazája
Peking: az ősiség és modernség hazájaPeking - népességét tekintve - Sanghaj után a második legnagyobb kínai város. A világ egyik legősibb és legmodernebb látnivalóitól roskadozik ez a város, de már nem csak egy fura virtuális múzeum, amit csak nézni lehet, egyre élhetőbb és színesebb. Bár az egyik legdrágább város Kínában, ez nem tartja távol az európai és amerikai turistákat. A szállodák és szállások minősége általában jó, az áruk is kedvező, különösen a szervezett keretek között utazók számára. A látnivalók belépti díja jutányos, de sok a tolakodó csaló és szélhámos minden látványosság körül.
bohócdoktor vizit szja 1%

Látványosságok, melyek a Világörökség részei:

Kínai Nagy Fal: Az i. e. 3. század és i. sz. 17. század eleje között Kína északi határán épített erődítményrendszerek összessége, amelynek célja az volt, hogy a földművelő Kínát megvédje az északi nomád törzsek (nagy részben a hunok) támadásaitól. A nagy fal valójában soha nem volt összefüggő fal, különböző erődítményekből állt, amelyeknek jellege és elhelyezkedése a mindenkori politikai helyzettől függően változott. A közhiedelemmel ellentétben a nagy fal nem látható szabad szemmel a világűrből. Csak néhány méter széles, és a színe hasonlít a környezetéhez, így az űrből lehetetlen észlelni.
Tiltott Város: a Ming-dinasztiától a Qing-dinasztia végéig, csaknem ötszáz éven át szolgált a kínai császárok lakóhelyeként és a kínai birodalom ceremoniális és hatalmi központjaként. A Tiltott Városban található a Qing-dinasztia császári műgyűjteményének az a része, amely a kínai polgárháború lezárása után a szárazföldi Kína területén maradt. Ezt a kollekciót aztán a témába vágó alkotásokkal az elmúlt évtizedek során jelentősen bővítették.
Nyári Palota: A Nyári Palotát a Qing-dinasztia császára, Qianlong - hogy kifejezze anyja iránt érzett háláját - az anyacsászárnő 60. születésnapjára kezdte építeni 1750-ben. A hely különös szépsége miatt már 7-800 éve népszerű kiránduló célpont volt, de az építkezés után a Qianlong császárt követő uralkodók kedvenc nyári pihenőhelyévé vált. A Nyári Palota Kína legépebb, legnagyobb méretű császári kertje, amely fontos helyet foglal el a világkertészet történetében.
Az Ég Temploma: Egy taoista épületegyüttes Peking délkeleti részén, Xuanwu kerületben. A Ming-dinasztia és a Csing-dinasztia uralkodói minden évben ellátogattak ide, hogy egy ceremónia keretében jó termésért imádkozzanak. Taoista templomnak tartják, bár a kínai univerzalizmus a taoizmusnál korábban keletkezett. Az Ég templomát 1998-ban az UNESCO fölvette a Világörökségek listájára, mint olyan építészeti és tájépítészeti tervezői mestermunkát, amely „a világ nagy civilizációinak fejlődéstörténetében hatalmas jelentőségű szerepet játszó világképet mutat meg egyszerűen és látványosan”, hiszen a „Mennyei béke templomának jelképes alaprajza és tervezése óriási befolyást gyakorolt a Távol-Kelet építészetére több évszázadon keresztül.”