2024.03.29. - Auguszta

Közép-Amerika

Mexikó

A csendes-óceáni partvidék egész évben forró meleg, míg az ország középsõ része nyáron esõs. A karibi vidéken augusztustól-szeptemberig tart a hurrikán-szezon, így ezt akkor érdemes elkerülni. Legideálisabb utazási idõszak a tavasz és a késõ õsz. A téli hónapokban, õsszel és tavasszal átlag 25-31 fok.
bohócdoktor vizit szja 1%

Jamaica

Jamaicában egész évben 20-30C közötti a hõmérséklet, július és augusztus a legmelegebb hónap, és február a leghûvösebb. A hegyekben télen akár 4C-ig is eshet a hõmérséklet, legyenek felkészülve a hûvösebb idõjárásra is! Az átlagosnál több esõ várható május-június, október és november hónapban. A hurrikán-szezon júniustól novemberig tart, de leggyakrabban augusztusban és szeptemberben várható.

Guatemala

A száraz évszak december vége és április közepe között a legkellemesebb idõszak. Sajnos ilyenkor nehezebb is a nemzeti ünnepek miatt szállást találni, ezért érdemes lehet az esõs évszakban utazni. Ilyenkor még a szállások is sokkal olcsóbbak. Ha tehetjük, a Húsvét elõtti hetet töltsük az országban, mert ilyenkor zajlik az ország legfontosabb és legizgalmasabb fesztiválja, a Semana Santa (Szent Hét). A csendes-óceáni partszakaszt szikkasztó trópusi meleg jellemzi gyakran 38°C fölé emelkedõ hõmérséklettel. Az állandóan rendkívül magas páratartalom csak a száraz évszakban enyhül valamennyire. A magasan fekvõ területeken éjszaka fagy, hûvös és esõs a nedves évszakban, de meleg és gyönyörködtetõ a szárazban (október és május között). Az El Petén klímája a forró és párás illetve a forró és száraz között váltakozik.

Kuba

Utazásunkhoz soha sincs rossz idõ. A meleg, esõs évszak májustól októberig tart. Télen, decembertõl áprilisig van a sziget fõ turista szezonja, amikor is több repülõgépnyi kanadai vagy európai turista érkezik a déli napot keresve. A kubaiak júliusban, augusztusban mennek szabadságra, ilyenkor a helyi strandok a leginkább zsúfoltak. A karácsony, a húsvét és a július 26.-a körüli idõszak - amikor is a kubaiak a forradalom évfordulóját ünneplik - szinten elég zsúfolt.

Dominikai köztársaság

Costa Rica

Ami az idõjárást illeti, december végétõl április közepéig, a száraz évszakban a legkellemesebb. De természetesen, ekkor megy mindenki; ennek következtében az árak ilyenkor magasabbak, és a szállodák tele vannak. Jóllehet néhány út a nedves évszakban járhatatlan, de ilyenkor kellemesebb, csendesebb az ország. Áprilisban, májusban és október közepétõl december közepéig mindkét idõjárási szezon hatását élvezhetjük. Costa Rica trópusi ország, csak két szezon van az idõjárásában; a nedves és a száraz. A száraz évszak decembertõl áprilisig tart, az év további része a nedves évszak. A karibi partvidék egész évben nedves. A hõmérséklet szinte egész évben alig változik, ezt gyakorlatilag csak tengerszint feletti magasság befolyásolja. Az 1150 m magasan fekvõ San Jose idõjárását két szóval lehet jellemezni: örök tavasz. A hõmérõ két határ, 16-26 °C között mozog. A partvidék forróbb, a karibi part átlaghõmérséklete éjszakánként 21 °C, nappal 30 °C. A Csendes óceáni partvidék pár fokkal melegebb. Az alacsony tengerszinti magasságokon a levegõ páratartalma nyomasztó.

Bahama-szigetek

Hacsak nem akarjuk elkerülni a déli szigetek nyári melegét, az idõjárás szempontjából bármikor ellátogathatunk ide. A csúcsszezon decembertõl áprilisig tart, ekkor az árak is feljebb mennek. A sziget klímája trópusi és szubtrópusi, melyet a Golf-áramlat befolyásol. Augusztus és szeptember hónapban nagyon hurrikánveszélyes. Inkább a késõ õszi illetve a tavaszi hónapokban érdemes ide utazni.

Átlagosan évi 320 napsütéses napot számlálhatunk itt. Télen is ritkán csökken a hõmérséklet 16°C alá, nyáron pedig riktán emelkedik 32°C fölé. Az északi szigetek csapadékosabbak, mint a déliek. Az esõs évszak májustól novemberig tart.

Puerto Rico

A csúcsszezon decembertõl áprilisig tart, ekkor a szigetet elözönlik a turisták, az árak magasak és nehéz szállást találni. Ha el akarjuk kerülni a tömeget, akkor a hivatalos hurrikán-szezon alatt (május - november) utazzunk, de rendszeresen figyeljük az idõjárás jelentést és vegyük azt komolyan. A sziget belsejébe utazóknak esténként mindig szüksége lesz egy pulóverre.

Éghajlat: Balzsamos - talán ez a legtalálóbb kifejezés, amivel az ország éghajlatát jellemezni lehet. Egész évben kellemes idõ várja az ide utazót, a napi csúcshõmérséklet 24-30°C között van. A "hurrikán-idény" május és november között van, és ahogy azt a 1998 szeptemberi Georges-hurrikán pusztítása is mutatta, érdemes fél szemmel az idõjárás jelentést figyelnünk, ha ide készülünk. A hegyvidék hõmérséklete jóval alacsonyabb, mint az egyéb tájaké, de szánkót nem érdemes vinnünk.

Aruba

A szigeten egész évben kellemes meleg van, a tenger folyamatosan fürödhetõ. Mint a karibi térségben általában itt is a decembertõl-május végéig tartó idõszak a legszárazabb legmelegebb. Az esõs évszak a nyár, júliustól-szeptemberig tart a hurrikán-idõszak. Magát a szigetet általában elkerüli a hurrikán ?szeme?, de a vele járó erõs esõzés sem kellemes a nyaralás alatt.

Us Virgin szigetek

Barbados

St Martin

Bonaire

Kajmán-szigetek

A Kajmán-szigeteken nyáron (májustól októberig) meleg van, ekkor az átlagos nappali hõmérséklet 29°C körül mozog. Ez egyben az esõs évszak is, de a záporok rövidek. Télen (novembertõl áprilisig) kicsit hûvösebb és szárazabb az idõ, ekkor az átlagos napi csúcshõmérséklet 24°C körül van. December közepétõl április közepéig tart a csúcsszezon, az árak ekkor magasabbak és mindenütt nagy a zsúfoltság, ezért kellemesebb nyáron idelátogatni. Nyáron ugyan több az esõ, de általában zivatarok formájában esik le, amelyek amilyen gyorsan jönnek, olyan gyorsan tovább is mennek. Hurrikánok kialakulására ugyan nem nagy az esély, de azért elutazás elõtt érdemes informálódni az aktuális idõjárási helyzetrõl.