India
Az utazás idõpontja attól függ, hogy az ország melyik részébe kívánunk ellátogatni. Délre inkább az év elején utazzunk, északra pedig inkább nyáron.
A Himalájába túrázni április és november között, síelni január és március között menjünk! India éghajlata óriási eltéréseket mutat. Alapjaiban Indiának három évszaka van, a forró, a nedves és a hûvös. A monszunesõ június elején kezdõdik az ország déli területein és egy hónapon belül az egész országra átterjed, és október körül ér véget. Radzsasztánban szinte soha nem esik az esõ, ugyanakkor Asszam a Föld legcsapadékosabb helye. A Himalájában hegyvidéki éghajlat uralkodik.
Kína
A tavasz és az õsz a legalkalmasabb idõpont az utazásra. Ilyenkor a legkellemesebb az idõ, és ilyenkor nem olyan nagy a zsúfoltság sem. A nagy ünnepek alatt nagyon nehéz szálláshelyet találni. Az éghajlat is nagyon változatos. Az északi országrészben telente nem ritka a 40 fokos hideg sem, nyáron ugyanakkor jóval 30 fok fölé is kúszhat a hõmérõ higanyszála. A délkeleti partvidéken a nyár meleg és párás, õsszel gyakoriak a tájfunok. A legforróbb terület a Turpán-fennsík, itt gyakran van 40 foknál is melegebb.
Thaiföld
A legjobb november és február között, ekkor kevesebb a csapadék és nincs túl nagy forróság. A déli országrészbe március és május között, északra november közepétõl kora decemberig érdemes menni, esetleg februárban, amikor újra kezd felmelegedni az idõ. A fõ turistaszezon a december és az augusztus, a legkevésbé zsúfoltak a nyaralóhelyek májusban, júniusban és szeptemberben.